Autopůjčovna v Praze vám přistaví vůz i na ruzyňské letiště

Dá se najít autopůjčovna v Praze, která funguje nonstop, a poskytne vám vůz na jednodenní i vícedenní akce? Jistě, že dá, a dokonce umožňuje vůz přistavit i před halu ruzyňského letiště. Zda je to nejlevnější autopůjčovna v Praze, se snadno přesvědčíte sami, ovšem podstatné je, abyste měli sestaven plán vaší cesty a věděli, kam se s vozem vlastně vydat, aby to mělo nějaký smysluplný cíl.

Vltava před soutokem se Sázavou - ostrov sv.Kiliána

Vozidla jsou v perfektním technickém stavu a mají všechny potřebné náležitosti potřebné pro jeho bezpečný provoz na pozemních komunikacích, tedy zákonné i havarijní pojištění, dálniční známku, platnou STK, vhodné pneumatiky atp.

Vaší jedinou starostí bude mít platný řidičský průkaz a chuť vůz řídit, dodržovat předpisy silničního provozu, nepít žádný alkohol a mít k dispozici vratnou kauci. Vhodné je zřídit si i vlastní pojištění, to kdyby se náhodou stalo, že vůz poškodíte vy sami, třeba při couvání či parkování nebo poškozením interiéru při vystupování z vozu, případně vykládáním zavazadel.

hrad Karlštejn

A pak už zbývá to nejobtížnější – naplánovat trasu výletu tak, aby upoutal vás a případné spolujezdce, jimž byste rádi ukázali krásy naší země. Mohou to být kupříkladu vaši přátelé ze zahraničí, kteří právě přiletěli na pražské letiště, a vy na ně čekáte s vozem na parkovišti před odbavovací halou.

Kam se vydat? Možností je nespočet a nebude to tak snadné. Musíte se vyznat v turistické mapě a odhadnout, kde by to mohlo být zajímavé, pokud to tam ještě neznáte, anebo se spoléhat na turistické průvodce, z nichž ovšem někteří jsou spíše komerčně ladění a předhazují vám místa, kde zbytečně utratíte své peníze.

Máme pro vás pár tipů, kde to za to skutečně stojí.

Neopomíjejte kouzlo našich řek v okolí Prahy, není to tam daleko a je tu skutečně překrásná příroda a klid. Ideální je Posázaví v úseku mezi Světlou nad Sázavou a Píkovicemi u Davle. Pak byste mohli navštívit vltavskou kaskádu vodních nádrží, zejména Slapskou přehradu, která je Praze nejblíže. No a zalíbit by se vám to mohlo i na Berounce mezi Karlštejnem a Darovou u Plzně.