Dieta, která pozitivně ošálí organismus

Slovo „dieta“ je prý na internetu jedním z nejvyhledávanějších. Podle toho by se dalo říci, že žijeme v době, která je posedlá hubnutím a zdravou výživou. Možná, že je to částečně i pravda. Je to ale docela logické. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a zjistíte, kolik lidí má problém s nadváhou a někdy dokonce s morbidní obezitou. Ve chvíli, kdy si to plně uvědomí, udělají mnohdy jednu zásadní chybu.

obézní žena

  • Hubnou tím nesprávným způsobem.
    • Buď začnou hladovět, což je pro jejich organismus cestou do neřešitelné situace.
    • Nebo se pozřeného jídla snaží nějakým způsobem zbavit.

Obě varianty jsou pro člověka, jeho metabolismus a celkové zdraví, doslova zhoubné.Špatnou variantou jsou i takzvané „zaručené diety“, při kterých se jí například jen jeden druh potravin. Jistě už každý slyšel o dietě banánové, rýžové, vajíčkové, bramborové a mnoha dalších. Není snad potravina, ze které by různí šarlatáni neudělali hubnoucí zázrak. Každému rozumného člověku je však jasné, že jeho tělo potřebuje naprosto vyváženou stravu a pokud bude jíst pouze jednostrannou, bude jeho tělesná schránka strádat.

nutná váha

Hubněte vědecky

Jedním z nejnovějších trendů v této oblasti je dieta proteinová, která jen také známá pod pojmenováním ketogenní dieta. Pod tento způsob redukce tělesné váhy se dokonce podepisují i lékaři. Jejím tvůrcem je harvardský profesor Georg L. Blackburn, který ji vytvořil na základě svého zkoumání, jakým způsobem organismus spaluje uložené tuky.

  • Tomuto odborníkovi se podařilo identifikovat stav, který se nazývá ketóza.

dobrá míra

Ta nastává, pokud se tělu dodá dostatečné množství proteinů a zároveň je snížen příjem sacharidů a tuků. V ketóze se poté vytvářejí ketolátky, které plnohodnotně nahrazují sacharidy, potřebné pro dodání nezbytné energie. Logicky tím dochází k úbytku nejen podkožního, ale i útrobního tuku a následné redukci hmotnosti.

Posted in Nezařazené