Geocasching – stále více oblíbená aktivita

Lidé v současné době vyhledávají opravdu velice různorodé aktivity, pomocí kterých se snaží zpestřit a obohatit svůj život. Neustále hledáme něco dobrodružného, akčního a vzrušujícího. Máte rádi hry? Her je velká spousta, ať už společenské, individuální nebo ty počítačové. Ano, počítačové hry jsou velice oblíbené, možná jsou fajn, ale stále se jedná o virtuální svět, stále se jedná o počítačovou hru. Vyzkoušejte něco nového a hlavně něco, co můžete dělat naživo, ne jen virtuálně. Možná to je právě důvod, proč byste měli zjistit, co je to Geocaching.
kompas v ruce
Geocasching je také de facto hra. Jedná se o hru, která spojuje turismus a sport dohromady. Smyslem této hry je to, že hledáte takové ukryté schránky. K dispozici máte zeměpisné souřadnice, pomocí kterých byste tuto schránku měli najít. Ve schránce je ukrytý nějaký předmět, ten se nazývá keš. Hlavní myšlenkou je to, že tyto keše jsou umísťovány na zajímavých místech nejen v ČR ale po celém světě. Lidé, kteří se této hry účastní, se nazývají kačeři. Ke každému předmětu jsou rovněž zveřejněny informace, které vedou kačery k tomu, aby daný keš našli. Zároveň je zde popsáno, proč je keš uložená právě zde a čím je konkrétní místo zajímavé.
vysoko v oblacích

Geocasching je vhodný pro lidi, kteří:

·        rádi cestují – hledání předmětu se vztahuje jak na zahraničí, tak na ČR, což znamená, že je to hlavně o cestování. Na každém místě se nachází pouze jedna schránka, což znamená, že smyslem hry je přemísťování.
·        mají rádi zajímavá místa – díky hledání předmětů se můžete dostat na zajímavá místa, které jsou tradiční i netradiční. Mohou to být přírodní úkazy, historicky významná místa, apod.
·        mají rádi zábavu a dobrodružství – hledání předmětů je opravdu zábavné. Jako skoro každá hra vás jistě i tato naprosto pohltí a jak jednou začnete, nebudete chtít přestat. Probudíte v sobě zvědavost a dobrodružného ducha.
·        jsou soutěživý – jestliže jste soutěživý, určitě se vám tato hra zalíbí a budete chtít najít více kešek než vaši spoluhráči, díky tomu také navštívíte velké množství krásných míst.
Tak co? Zaujala vás tato nová hra, která se stává stále více oblíbená nejen v zahraničí, ale dokonce i u nás v ČR?