Hledání práce z pohodlí domova, pomocí internetu

Nezáleží, zda jste hlášeni na Úřadu práce, protože jste o práci přišli či nikoliv. Nebo stále pracujete, ale Vaše práce se Vám nezamlouvá a vy byste raději přešli do jiné. Za to, že rozhodíte „sítě“ po internetu za účelem zjištění, které pracovní pozice jsou volné, Vám nikdo hlavu neutrhne. Ba naopak! Pracovních nabídek je na internetu opravdu hodně. A záleží na Vás, jak daleko za prací budete chtít dojíždět nebo zda chcete pracovat v místě vašeho bydliště.  Dále záleží na oboru, ve kterém chcete pracovat. Zkrátka chození na Úřad práce je mnohdy moc zdlouhavé, a pokud opravdu o práci stojíte, na to, že by Vám ji Úřad práce našel, raději moc nespoléhejte. Už to není tak jako to bývávalo, že jste museli se svým životopisem chodit všude možně, porozdat je a dále vyčkat zda se někdo ozve.

hledání na internetu v pohodlí
Co bude potřeba?

Nejprve si ve vyhledávači na internetu budete muset najít internetové stránky, které nabízejí práci či brigády. Většinou je tam také k dispozici filtr, ve kterém lze nastavit, v jakém kraji by se měla Vaše práce nacházet, obor, který vás zajímá, výše platu, kterou byste chtěli dostávat měsíčně, a také si jde zvolit maximální vzdálenost, kterou jste schopni denně za prací dojíždět. Poté na Vás vyskočí několik nabídek, které jsou k dispozici a dokonce se i můžete podívat jak je nabídka aktuální, kdy byla vložena. Často jsou nabídky velmi pestré, ale pokud se napoprvé neobjeví práce Vašich snů, nezoufejte. Na mnoha těchto stránkách se dá zvolit, aby podle Vámi zvoleného filtru prací, denně na Váš email chodily podobné nabídky prací. Takže o nabídky nebude nouze a jistě se brzy práce šitá pro Vás najde.

pracovní místo pro práci na internetu
Jak odpovědět na danou pracovní nabídku?

Pokud se Vám jistá pracovní nabídka zalíbila a rádi byste se zeptali na několik dalších informací, či se zeptali, zda je místo ještě volné, bude potřeba vytvořit např.: v MS Word svůj životopis. Jsou i různé stránky, které vám životopis zadarmo vytvoří podle Vámi zadaných údajů. Když se rozhodnete na nějakou odpovědět, vložíte svůj vytvořený a uložený životopis jako přílohu. Někteří zaměstnavatelé chtějí třeba jen kontakt na Vás a průvodní dopis, ve kterém by mělo být stručné info o Vás a také informace proč byste měli právě vy na tomto pracovním místě pracovat právě vy. Na základě těchto údajů se Vám firma popřípadě ozve. Teď už stačí být trpělivý a vyčkat. Odpovězte raději na více pracovních nabídek.
Přejeme Vám mnoho úspěchů při hledání pracovních míst, a aby doba hledání byla co nejkratší!