Hudba a společnost


Hudba má v našem životě velký smysl, ale pro každého trochu jiný. Hudba je něco, co nám pomáhá vyjádřit své pocity. Patří do kultury, a proto se také hudba a její pojetí mezi národy, dokonce i mezi oblastmi téže země, liší. Vývoj hudby v historii je velmi zajímavý. Ze všeho nejdříve asi naši předci uměli hrát na různá dřívka a napjatou vyčiněnou kůži jako na buben. Postupně se naučili vyrábět si z přírodnin sice stále jednoduché, ale o poznání promyšlenější nástroje. Hudba se začala dotýkat i jejich rituálů, hudebními nástroji se tak naučili doprovázet svůj zpěv, kteří dříve připomínal pravděpodobně spíš mručení neb vytí.

klaviatura a noty

První opravdové hudební nástroje neznáme, ale velmi záhy se naši předci naučili vytvářet ty strunné, z koňských žíní nebo dechové z dutých dřívek. V tento moment se svět hudby začal vyvíjet neuvěřitelným tempem. Začali se objevovat skladatelé, jejichž hudbu uctíváme dodnes. Mezi ně jistě patří Wolfgang Amadeus Mozart, Johan Sebastian Bach, nebo z našich Antonín Dvořák. Moderní hudba nenabízí takový věhlas. Pokud se objeví písnička, která láme rekordy ve sledovanosti, je téměř jisté, že po pár týdnech zájem o ni klesne a písnička upadne v zapomnění. Velmi podobně je na tom té „moderní klasická“ hudba.

youtube stránka

Stejně jako obrazy v galeriích je dnešní klasická hudba hypermoderní, ale takové množství pravdy, jako bylo u zmíněných skladatelů, v ní již není. Proto dnešní autoři pravděpodobně takové slávy ani za desítky let nedojdou. Ať už tedy vyznáváte hudbu původní nebo moderní, cokoli naleznete na You Tube. To také dělá z této stránky jednu z nejoblíbenějších. Jak ale zajistit, abyste měli svou oblíbenou hudbu, a dokonce také filmy, neustále u sebe, i když nemůžete být připojeni na internetu? Youtube video downloader je právě ten nástroj, který Vám tento záměr umožní.