Jak se naučit cizí jazyk online?

Svět moderních technologií je opravdu zázračný. Online už můžeme dělat opravdu téměř vše, co se nám zamane. A i když se často internetu a online světu přezdívá žrout času, dá se ve virtuálním světě dělat i řada užitečných a zajímavých věcí. Naučit se třeba můžete úplně nový jazyk! A to zadarmo a pěkně doma v křesle.
výuka španělštiny
Duolingo: učte se online
Ty zázračné stránky se jmenují Duolingo a určitě vás potěší, že jsou zcela zdarma. Samozřejmě si můžete připlatit i za rozšířenou a vylepšenou verzi, ale není to vlastně potřeba. Můžete třeba i něco přispět jejím tvůrcům na vylepšení, ale to už záleží jen na vás a vašich možnostech.
Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem
Na Duolingu se můžete naučit desítky světových jazyků. Kromě těch běžných jako je angličtina, němčin, francouzština či španělština je tu i řada těch méně obvyklých a proniknout třeba do tajů japonštiny, turečtiny nebo hebrejštiny. Jediným problémem je, že českou verzi nabízí pouze výuka angličtiny. Pokud však ovládáte tento jazyk, můžete se v něm naučit ostatní jazyky. Jestliže ale angličtinou nevládnete, nejspíš vám nezbyde, než začít právě u ní.
stůl studenta
Když je učení zábava
Při výuce na Duolingu se střídá poslech, psané slovo a také mluvené slovo. Procvičíte tak všechny důležité aspekty výuky. Hodí se tedy učit se v prostředí, kde si můžete rozhovory pouštět a také můžete mluvit nahlas. Můžete však tyto formy výuky vypnout a učit se zbylé možnosti například ve vlaku, v čekárně nebo zkrátka kdykoliv a kdekoliv budete mít chvilku času. Pozvat k výuce můžete i své přátele a vzájemně sledovat své pokroky a ponoukat se k ještě lepším výkonům. Za každou ukončenou lekci totiž získáváte body a k dispozici je také celá řada dalších ocenění. Postupnou výukou také otevíráte další lekce a učíte se nové okruhy slov. Duolingo je zkrátka učení, které umí bavit!