Jak se zazimovává bazén?

Je samozřejmostí, že bývá takový zahradní bazén v teplé části roku často v obležení, že je používán, kdykoliv má někdo volnou chvilku. A stejně tak je běžné i to, že když se po létě začne ochlazovat, zájem o tento klesá.
Ovšem i když není po sezóně zájem o bazén velký, mělo by být samozřejmostí, že se o něj majitel postará. A to proto, aby tato nádrž v pořádku přečkala zimu a mohla být znovu užívána, až se jednoho dne znovu oteplí.pes u bazénu
A jak se připravuje takový bazén na zimu? Jak se provádí zazimování nadzemních bazénů Chlorito?Je tu hned několik záležitostí, jež by se rozhodně neměly podceňovat. Protože bychom si jejich opomenutím mohli přidělat starosti, a to klidně i nemalé, ba možná přímo neřešitelné.
Před zimou je předně zapotřebí důkladně vyčistit vodu. Tedy prohnat ji filtrací a bazénovým vysavačem odstranit vše, co se tu usadilo na dně a stěnách. A to proto, aby se tyto nečistoty zbytečně nepodepsaly na kvalitě vody, jež by pak byla na jaře vskutku nevalná.
Kvůli zachování čistoty vody je pak pochopitelně záhodno rovněž použít potřebné přípravky bazénové chemie a zazimovač.
Poté je třeba vodu alespoň upustit, aby nedosahovala vstupního otvoru od filtrace, do kterého by se přes zimu neměla dostávat.kočka u bazénu
Zapomenout nesmíme ani na odmontování všech částí příslušenství, jež odmontovat lze, jejich vyčištění, usušení a uskladnění na vhodném místě. Pozornost je tu třeba věnovat i písku z filtrace, v němž by se v případě špatného uskladnění mohly množit nežádoucí mikroorganismy. A do bazénu by měly naopak putovat dilatační plováky, bránící jeho poškození vznikajícím ledem.
A nakonec to chce bazén důkladně přikrýt plachtou, aby se zabránilo napadání nečistot a možná nejen těch, nýbrž i nějakých těch živých tvorů, lidi nevyjímaje.
Těmito kroky si zajistíme, že bude bazén uchráněn přes zimu před všemi negativními vlivy. A že ho zjara nalezneme v dobrém stavu, příhodném pro další používání, až se zase oteplí.