Jaký je nejlepší zubní kartáček

Jedním z nejméně oblíbených lékařů – specialistů je bezesporu zubař. Mnozí lidé z něj mají téměř panickou hrůzu, a jsou ochotni udělat prakticky cokoliv, aby se mu vyhnuli. A jednou z nich, kterou provádí prakticky každý z nás, je pravidelné čištění zubů.

To se doporučuje po každém jídle, aby cukry a jiné látky, které nám na zubech ulpěly, nemohly začít působit a poškozovat sklovinu. Avšak, buďme upřímní, většina z nás si je čistí jednou či dvakrát denně.

zubar1

Jedním ze základních předpokladů správného čištění je, jak nám neustále opakují reklamy, správný zubní kartáček. A je to rozhodně pravda. Právě na něm totiž záleží, nakolik bude čištění účinné, a kolik plaku ze zubů odstraníme.

Vzhledem k tomu není divu, že se na trhu objevila velká spousta nejrůznějších druhů, od těch klasických po automatické. Mají všemožné tvary i délky štětin, takže si každý může vybrat takový, který mu nejvíce vyhovuje. Je ale možné objektivně posoudit, který je nejlepší zubní kartáček DentalesCure?

Ano, možné to je. Ačkoliv každý z nás je jiný, zuby se svým složením i umístěním mezi jednotlivými lidmi příliš neliší. Je tedy jasné, že v mnoha případech na ně bude platit prakticky to samé. Který typ to tedy je?

zubar2

V první řadě je potřeba se podívat na elektrické zubní kartáčky. Ty se od těch klasických liší tím, že se jejich štětiny hýbou, čímž umožňují lepší čištění. A pokud máme věřit výrobcům, pak čím rychlejší pohyb, tím lépe.

Tak tomu však není. Zde totiž hrozí při neopatrném používání riziko poškození skloviny. A to naopak vytvoří bránu, kterou se mohou škodlivé mikroorganismy dostat dovnitř.

Pokud jde o nejrůznější zahnuté typy, pak ani ty nemají příliš velký efekt. To samé platí o rozdílné délce štětin. Nejlepší tedy je ten klasický, obyčejný typ. Je sice nejlevnější, ale rozhodně vám prokáže nejlepší službu. A to je nejdůležitější.