Koníček, který se může proměnit ve vášeň

Stačí jen začít

A na učení není nikdy pozdě, hlavně když jde o tak bohulibou činnost jako je šití. Stačí přijít na pár základních triků a praktický pomocník v domácnosti může znamenat objevenou zálibu, která přeroste v koníček.

U šití je podstatné si vše vyzkoušet. Pokud si osvojíte pravidlo, že vše třikrát přeměříte a teprve potom stříháte, můžete své začátečnické neúspěchy vždy velice jednoduše vypárat a ušít znovu.

V okamžiku, kdy se skamarádíte s šicím strojem a naučíte se využívat všechny jeho funkce (a že jich u moderních strojů není málo), bude pro vás hračka ušít závěsy, přehozy na křesla, šortky dětem nebo blůzku pro vás.

krejčovství1

Šicí stroj vám ušetří i peníze, protože díky jeho možnostem a vašim schopnostem budete snadno opravovat poškozené oděvy, zkracovat darované oblečení pro děti nebo zašívat věčně roztrhané pracovní kalhoty mužské části rodiny.

Nakonec, pokud se v šití opravdu zdokonalíte a patřičně se vybavíte vším potřebným, od nůžek, pravítek, špendlíků až po pořádný prostorný pracovní stůl a také třeba velkého pomocníka, kterým je krejčovská panna, můžete si šitím i přivydělat.

Ve svém okolí najdete řadu lidí, kteří potřebují něco ušít, zkrátit, povolit nebo opravit.

krejčovství

Tato práce sebou přináší i řadu výhod

• Nepotřebujete žádné vzdělání v instituci, vše se naučíte z knih, časopisů nebo blogů.

• Inspiraci najdete zdarma na internetu.

• Šijete v pohodlí domova, můžete se tedy bavit a zároveň třeba dát pozor na děti, nebo hlídat večeři na plotně.

• Pokud si vybudujete v rodině a ve svém okolí dobrou pověst, budete si moci drobnými zakázkami přivydělat peníze navíc, které můžete investovat do sebe, nebo do lepšího vybavení vašeho šicího koutu. Dobře zvolená krejčovská pana vám umožní pracovat na složitějších modelech, které si můžete ušít podle vlastních představ a levněji než z obchodu.

• Navíc si můžete vytvořit naprosto originální kousky do šatníku. Uspokojení z dobře ušitých šatů na léto, které jste pořídila za hubičku, je k nezaplacení.