Kousky, které by neměly chybět ve vašem podzimním šatníku!

Když letní slunečnou pohodu nahradí déšť, vítr a nízké teploty, obvykle to na nás a naši náladu nepůsobí pozitivně. Trávíme méně času venku kvůli nepříjemné zimě, nedostatek slunce a nepříjemné výhlídky nás jistě také nepodpoří. Den končí dříve a z každé strany na nás už začíná působit předvánoční stres a shon. Co udělat proto, abychom odbourali tyto negativní podzimní vlivy? Vylepšit svůj šatník kousky, které jsou nejen trendy, ale budeme se v nich také cítit maximálně dobře a pohodlně a rozhodně nám už nebude zima!
dívka u stromu
Co by tuto sezonu rozhodně nemělo chybět v šatníku ženy:
·         Oversized svetr
Svetr, který vypadá o několik čísel větší a zajistí vám maximální pohodlí je letos číslo jedna! Spojuje příjemné s užitečným, pokud vám dosud scházela odvaha pro takové kousky,
už rozhodně nemusí, jelikož jsou jich plné módní magazíny. Ve velkém svetru, nejlépe ještě s rolákem, vám nebude zima, jsou mnohem praktičtější než úzké svetříky do pasu, které odhalovaly záda. Není nic lepšího než se v chladném počasí zachumlat do vašeho oversized pleteného svetru jako do deky a rázem se cítíte jako v pohodlí domova, i když se nacházíte například v práci.

·         Bunda
To, na co byste měla myslet jako první, protože je rozhodně nevyhnutelná a na ulici bude doplňovat vaši image. Bunda, sako, nebo kabát? Ani s jedním nešlápnete vedle, pokud zvolíte ty správné kalhoty, obuv a pokrývku hlavy. Největším trendem, který k nám přišel z Anglie,
 je letos každopádně trenčkot. Co že to vlastně je? Propínací kabát se dvěma řadami knoflíků a  klopami, nejčastěji končí u kolen. Patří k němu pásek a jeho hlavní vlastností je odolnost – jak proti zimě, tak i dešti. Ve výběru barvy máte spoustu možností, hodí se béžový i khaki nebo červený.
 kelímek na zahřátí
A v neposlední řadě:
·         Pokrývka hlavy
Opět inspirace Anglií, kde jsou na sychravé počasí a neustálé pršení zvyklí: baret! Vkusné
a jednoduché, při větru se nechá stáhnout přes uši, v dešti chrání náš účes před zmoknutím. Pletený baret v kombinaci s výše zmíněným trenčkotem je jasná a dokonalá volba! K péřové bundě se ovšem lépe hodí roztomilý kulich, který už jistě máte ve skříni z minulých sezon.
 
A váš podzim bude rázem slunečnější!