Kvalita vody závisí na správné péči

Správné péči o kvalitu bazénové vody se člověk zpravidla nějakou dobu učí, než odhalí, na co všechno si musí dávat pozor a co všechno musí udělat proto, aby voda v jeho nádrži byla jako z reklamy, tedy v té nejlepší kondici.
odraz slunce na hladině

Když si pořídíte novou zahradní nádrž, tak z ní jistě nějakou dobu budete u vytržení. Zvláště, když ji poprvé napustíte, tak budete z průzračně čisté vody jistě nadšení. Nicméně jak už to tak v životě bývá, tak nic netrvá věčně, a tak i vám radost z krásy vaší čisté vody brzy zkalí první smítko.

Problém je možná v tom, že to první znečištění, které zaznamenáte, nebude makroskopické jako spíše nějaký nežádoucí zákal. Právě makroskopické nečistoty se odstraňují poměrně snadno. Stačí k tomu vhodné bazénové příslušenství, jako je například šikovný bazénový vysavač anebo bazénové síťky a smetí je rázem z vody venku. Ovšem zbavit se slizu na stěnách nádrže anebo zákalu už zdaleka není tak snadné.

Bez pořádné dávky bazénové chemie se v takovém případě neobejdete. Ovšem ať už si k boji s nežádoucími mikroorganismy zvolíte jakékoli oxidační činidlo, tak se v žádném případě neobejdete ani bez testerů pH a testeru hladiny aktivního činidla ve vaší vodě .
cákání vlasy

Druhý zmíněný tester odhalí, jaká je skutečná hladina činidla ve vodě a zda není potřeba ho do vody přidat, protože hladina aktivních látek může kolísat třeba v závislosti na okolní teplotě, a často se mění především v případě chemie na bázi aktivního kyslíku. Tester ph je naprosto zásadní pro správné fungování přípravků bazénové chemie. Můžete totiž používat jakékoli chemické přípravky, ale pokud nebude hodnota pH ve vaší bazénové vodě optimální, tyto přípravky nebudou fungovat. Pakliže si tedy kupujete nějakou bazénovou chemii, měli byste si zároveň vždy pořídit také testery a přípravky na úpravu pH.