Ne vždy je podnikání ziskové

Když někdo podniká, usiluje pochopitelně o to, aby mu to dost vynášelo. Musí se tu vydělávat dost na to, aby se podnik udržel v chodu a aby mohl jeho majitel žít tak, jak si představuje kvalitní život.

Je skutečností, že někdy podnikání přináší takové peníze, jaké si podnikatel představuje, ba někdy jsou tu příjmy i ještě daleko vyšší, takové, že je soukromník doslova v sedmém nebi a žije si jako v ráji.

deset korun

Ovšem to není nikdy jisté. A i když se v jedné chvíli daří, není vyloučené, že tomu bude jednoho dne jinak. On totiž není byznys nikdy stoprocentně jistý a namísto tučných zisků mohou jednoho dne přijít i krušné časy, kdy zisky nestačí třeba ani na holou existenci, na přežívání. A zatímco si všichni dokážeme představit, jak bychom naložili s dostatkem či dokonce nadbytkem peněz, s nedostatkem je to jiné. Když příjmy nestačí na to, aby se firma udržela nad vodou a podnikatel měl z čeho žít, není často jiná možnost, než si vzít půjčku.

Půjčky pro podnikatele existují a často i pomáhají, o tom není sporu. Jenže ne vždy jsou tyto dostatečně výhodné a dosažitelné. A tudíž neznamená vzetí si půjčky jenom to, že člověk přijde do nějaké finanční instituce a o peníze si řekne. Tady je nutno doložit odpovídajícím způsobem i schopnost půjčené peníze vrátit. A to bývá zejména v bankách komplikované.

libra mince

V bankách musí zájemce o půjčku doložit dostatečné příjmy a nesmí mít nežádoucí záznamy v registrech dlužníků. A když se toto nedá splnit, je daleko rozumnější volbou americká hypotéka bez registru od nebankovní společnosti. Protože u té se dá jednoduše do zástavy zájemcova nemovitost, prokáže se aspoň nějaká schopnost splácet a rázem je tu pravděpodobnost hraničící s jistotou, že člověk výhodnou půjčku dostane. A díky ní své podnikání zachrání dříve, než bude pozdě.

A jste-li tedy podnikateli v ekonomických nesnázích, zkuste to zde i vy.