Podložka na jógu s obalem pro profesionály i amatéry


Máte v plánu začít konečně něco dělat se svou postavou, anebo jste si dobře vědomi, že pravidelné cvičení přispívá k dobré náladě, eliminuje stres a zvyšuje přirozenou imunitu vůči infekcím? Pak se vám může hodit cvičební podložka. Taková, kterou využijete pro jógu, kalanetiku, posilování, aerobic, reflexní či sportovní masáže, anebo při pobytu na zahradě, v přírodě, případně pro hraní s dětmi na tvrdé podlaze.

dívka na podložce

Co očekávat od kvalitních podložek na cvičení

Zdravotní nezávadnost – při cvičení se povrch těla dostává do přímého kontaktu s materiálem velmi intenzivně. Tento proces lze přirovnat ke spaní na lůžku, kde také rozhoduje kvalita materiálu. Jistě se vám bude lépe spát na prostěradle nealergickém, pokud možno z přírodního materiálu. Zdravotní způsobilost je naprosto zásadní pro všechny cvičební podložky.

Nebude podkluzovat – kdyby povrch podkluzoval při kontaktu s vaším tělem anebo by klouzal na samotném podkladu, bylo by cvičení příliš riskantní a navíc by vás spíše stresovalo, než aby plnilo požadovaný účel. Proto dbejte při výběru podložek na jógu s obalem na perfektní přilnavost na dlažbě, koberci, vinylu, laminátovém podkladu, zkrátka tam, kde uvažujete cvičení provozovat.

podložka na jógu

Odolnost vůči slanému potu a vlhkosti – důležité je, aby agresivní slaný pot nenarušoval strukturu materiálu a také aby vlhkost nemohla být živnou půdou pro bakterie a jiné mikroorganismy. Podložka na cvičení by měla být omyvatelná a snadno a rychle vyrušitelná. To může být někdy problematické u korkových podložek a dalších přírodních materiálů, jako je juta, bavlna apod.

Ohebnost a snadné sbalení – dobrou vlastností, která zvyšuje komfort využívání cvičebních podložek, je nízká hmotnost a jednoduché svinutí do role a následné vložení do ochranného obalu. V tomto ohledu mají opět výhodu syntetické materiály, neboť se častým ohýbáním nenarušuje jejich vnitřní struktura.