Pomohou nám price action strategie uspět na akciovém trhu?

Asi každý z nás sní o tom, že přijde bez práce k bohatství. Mnozí z nás se tomuto snu snaží pomoci, například tím, že sází, ať v loteriích či na sport. Bohužel, tento způsob má jen malou šanci, že nám skutečně přinese peníze. Obvykle zde totiž nakonec vložíme více peněz, než kolik jich získáme. I proto jsou lidé od tohoto způsobu vydělávání peněz odrazováni – o tom, že je návykový, ani není třeba mluvit.

Za poněkud bezpečnější se často považuje investování na akciovém trhu. A není divu, koneckonců stačí jen správně odhadnout budoucí vývoj cen akcií a peníze máme zaručeny. https://www.denik.cz/ekonomika/finsko-pristi-rok-jako-prvni-stat-otestuje-zaruceny-prijem-20161228.html To však není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát, zvláště pak pro nezkušeného člověka.

burza

Naštěstí zde máme nejrůznější ukazatele, které nám v tom mohou pomoci, a na jejichž základě můžeme dělat rozhodnutí. Jedním z nich je i price action strategie. Jak již název napovídá, jedná se o strategie investování, založené na ukazateli price action.

Ten nám ukazuje vývoj cen akcií dané firmy, a to v ideálním případě od jejího založení až do současnosti. Díky tomu můžeme zjistit, jak si až doposud vedla, a tedy i odhadnout, jakým směrem se bude pravděpodobně ubírat budoucí vývoj. Tento postup lze aplikovat i na konkurenci dané firmy, a zjistit tak, do které se nejvíce vyplatí investovat.

burza2

Až dosud se to zdá v pořádku. Problém je, že, stejně jako kterýkoliv jiný ukazatel, ani tento není stoprocentně přesný. Vždy se může stát nějaká nečekaná událost, která ovlivní vývoj cen akcií tak, jak bychom to nečekali. Navíc zdaleka ne každý dokáže správně interpretovat výsledky, kterých se mu dostane.

Pokud tedy uvažujete o tom, že začnete tímto způsobem investovat, je dobré obrátit se na zkušeného finančního poradce. Ten vám pomůže určit plán investic a poradit, které akcie je pro vás nejlepší koupit.

Jistě, za své služby si pochopitelně nechá zaplatit, avšak věřte, že nakonec na tom vyděláte. I zde je totiž velmi snadné o své peníze přijít, což by byla rozhodně škoda.