Technologie 3 D


To se poněkud mýlíte. Netvrdím, že vás tato technologie bude živit, ale budete se s ní setkávat na každém kroku a jednou dokonce možná i hodně potřebovat.

Ovšem z této stránky vás to asi také moc zajímat nebude. Tak dobrá, my se na tuto technologii podíváme ryze z praktického hlediska, třeba ohledně dárku pro příbuzného. Ano, pro 3 D žádný problém. Ale nejprve si jen stručně řekneme oč jde. Encyklopedie to složitě rozebírá, my si jen řekneme, že jde o digitální 3D model, který je převeden do reálného trojrozměrného objektu.

3D šachy

Nechápete, nic nevadí, na výše citovaném dárku si to vysvětlíme lépe a podrobněji.

Takže, vy třeba potřebujete dárek pro někoho, kdo je vám blízký a také chcete, aby to bylo něco unikátního. Takže si v klidu sedněte a nakreslete, jak by to mělo vypadat. A pak si klikněte sem na 3d tisk Zlín. Hotovo.

Divíte se? Nu ano, tak nějak to funguje. Aha, na něco jsem zapomněl, tak znova.

procenta v 3D

Třeba chcete pro někoho vázu, ale ne obyčejnou z obchodu. Chcete je, aby třeba měla zvláštní tvar a na ní, aby bylo jméno toho, koho obdarováváte. Například Petr. Ehm, no, je to jen příklad, že ano. Nuže uděláte nákres, jak by to mělo vypadat. Napíšete Petr tam někam kam chcete a pak to pošlete na výše zmíněnou firmu. Ne, nelekejte se požadovaného formátu.stl, nebo.step. V klidu pošlete klidně jako.jpg. Prostě jako obrázek. Pokud jste nepracovali přímo v počítači a tyto přípony souborů vám nic neříkají, tak si svůj nákres, nebo obrázek vyfoťte a tím máte formát.jpg. Ten pošlete a oni už si tam poradí. Udělají návrh hotového výrobku už ve formátu 3 D a ten vám pošlou zpět. Vy napíšete, zda jste spokojeni, nebo co chcete opravit a oni vám to prostě vytisknou. Tím máte hotov naprosto unikátní dárek, který není nikde na světě a ani nikdy nebude, protože návrh je váš a po zpracování zakázky si jej firma nenechává. Tak co zkusíte to?