Tři tipy, jak udržet auto v kondici

Určitě to znáte, uběhne nějaký čas a z vašeho čtyřkolého klenotu se pomalu ale jistě stává vysloužilý důchodce. Ať už chcete, nebo ne, vaše auto nebude nesmrtelné a dříve nebo později se dostaví čas jeho končící etapy života. Jak ale jeho život značně prodloužit? Zde jsou tři zaručené tipy.
oprava auta v dílně
Garážování
U garážování je potřeba dodržet některé zásady, aby byl účinek efektivní. Pokud je vůz garážován ve špatných podmínkách, hrozí mu více škody než užitku. Základem je dobré větrání garáže. Pokud neproudí dostatečně vzduch, je auto vystaveno velké vlhkosti, která zkrátka nikdy nedělá dobrotu. Garáž by neměla být vytápěná. V zimě jsou teplotní šoky pro automobil devastující. Přílišné rozdíly v teplotě mohou poškodit například lak. Úklid auta do bezpečí zajistí i ochranu před vandalismem, nebo před nešikovnými řidiči parkujících vedle vás. 
cestování dívky s broukem
Styl jízdy
Stylem jízdy můžete také ovlivnit životnost vašeho vozidla. Mnoho řidičů je pohodlných a na šetrnost k vozu za jízdy zapomínají. Například pokud vaše auto disponuje turbodmychadlem, je nezbytné auto nechat před vyšším výkonem zlehka ohřát. Dmychadlo je totiž velice citlivé na rychlé teplotní rozdíly, a tak si můžete vykoledovat opravdu nepříjemnou poruchu motoru. Důležité je také udržovat auto v optimálních otáčkách. Pokud pojedete mimo obec na trojku s vysokými otáčkami, autu to rozhodně neprospívá.

Pravidelný servis
Na závěr asi to nejdůležitější. Pravidelná kontrola stavu motoru, karosérie, nebo pneumatik, může rapidně prodloužit životnost vašeho auta. Základním předpokladem je výměna a kontrola stavu provozních kapalin. Především motorového oleje. Automobil se snažte udržovat v čistotě, a to nejen karosérii, ale i motor. Opomíjet by se neměly ani pneumatiky, nebo údržba brzd.
Dodržováním těchto pravidel si zaručeně nezajistíte pouze delší životnost vašeho vozu, ale určitě i ušetříte za hrozící poruchy, které při nesprávné údržbě u auta hrozí.