Výhody paneláků

Život v panelovém domě má výhody i nevýhody, jako i bydlení v rodinném domku.

Každý si volíme pochopitelně bydlení tak, aby převažovaly výhody.

Panelový dům je prima pro ty, kteří se nechtějí starat o vlastní dům, řešit vytápění, pečovat o zahradu apod. Život v paneláku je pohodlnější. Odemknete byt a máte zatopeno, můžete si pustit televizi a o nic se nemusíte starat. Ale i on má samozřejmě své nevýhody, a tím jsou občas sousedi. Nikdy nevíme, kdo se vedle nás nastěhuje, bude-li nám vyhrávat na kontrabas, nebo trumpetu. Bude-li mít hyperaktivní děti, které budou usínat až po půlnoci. Nebo bude vedle nás soused, který je nahluchlý a jeho televize bude vyřvávat od rána do večera. S tím vším moc nenaděláte, kromě vyžadování nočního klidu.

S čím se ale ve společném domě nemusíte trápit, je odvětrávání WC, koupelen a kuchyní. Není nic horšího, než když sousedy cítíte.

odvětrávání

Odvětrávání Taurisplus nabízí ventilační turbíny nebo ventilátory, které odsávají pachy z celého domu. Jednoznačná je úspora jednotlivých bytů, neboť nejsou nutné digestoře, ale vše probíhá centrálním odvětráváním větrací šachtou. Centrálním odvětráváním snížíte vznik plísní, neboť je odsávána vzdušná vlhkost. O nutnosti odsávání zápachu z WC v panelových domech se ani nemusíme zmiňovat, protože kam jinam by zápachy šly? Jednoduchá odpověď, všude, neboť plynotěsné vaše bydlení určitě není.

větrák

Necháte-li si do vašeho panelového domu nainstalovat odvětrávání stoupací šachtou, nezapomeňte na pravidelné revize, neboť do větracích šachet se můžou dostat např. ptáci a uhynout tam. Seznamujte se se svými sousedy v panelových domech, ale osobně, a ne díky tomu, že je slyšíte, nebo nedej bože cítíte. Nenechte si zkazit vaše bydlení ve společném domě pachy ze sousedních bytů. Nechejte si nainstalovat centrální odvětrávání a mějte spokojené žití.