Využití plastových obálek a jejich výhody

Obálky patří k běžným věcem, když potřebujeme něco poslat nebo uložit nějaké důležité dokumenty, saháme po nich automaticky. Proč jsou lepší ty plastové?

Využití plastových obálek a jejich výhody

Papírovou obálku nezbytně potřebujeme, když posíláme dopis nebo důležité psaní. Obálky plastové jsou praktické a mohou sloužit pro uložení důležitých dokumentů, fotek nebo čehokoliv jiného. Do plastových obálek se totiž dá uložit v podstatě cokoliv, co se do nich vejde. Hodně je využívají také internetové obchody pro posílání měkkých a méně objemných zásilek. Jaké jsou jejich výhody?

pexels-photo-5207529

Na oblečení i drobné zboží

Plastové obálkyse využívají čím dál častěji, možná už jste se s nimi také setkali. Hodně se do nich totiž balí zboží prodávané přes internet. Vyrábějí se v několika různých velikostech, takže do těch největších se vejde klidně i objemnější oblečení a jiné měkké zboží jako je například ložní prádlo. Ano, obchodníci si je velmi oblíbili, díky tomu, že je obálka lehká, klesne i celková váha zásilky, je to levnější a praktičtější.

Díky odolnému materiálu je navíc zboží chráněno před vlhkem, špínou a dalšími nepříznivými vlivy. Lépe se obálky také skladují ve skladech, kde může být problém s místem při skladování velkých krabic, které se musejí nakonec do výsledné podoby i poskládat. Obálky jsou spolehlivé a lépe se s nimi manipuluje, uložit se do jich pak dá skutečně cokoliv. Kromě oblečení to může být například drobná galanterie, ale i hračky nebo jiné cenné věci. Uvnitř je obálka chráněna další vrstvou, nejčastěji to bývá bublinková fólie a jiné ochranné materiály. Samozřejmě se mohou do obálek ukládat i tiskoviny a důležité dokumenty.

pexels-photo-261599

Neprůhledné

Skvělou vlastností těchto obálek je také jejich neprůhlednost. Nikdo nemůže vidět, co je obsahem obálky, protože mívají nejčastěji bílou barvu, která však neprosvítá. K dostání jsou ale i různě barevné obálky, stačí si vybrat. Největší výhodou je samozřejmě snížené nákladů na přepravu zboží – díky tomu, že jsou obálky velmi lehké, například oproti krabicím. Také šetří místo a obsah je stoprocentně chráněn.

Až budete příště něco posílat, zkuste využít plastových obálek a sami si je tak vyzkoušejte. Pokud čekáte právě zásilku, je dost pravděpodobné, že vám přijde právě v této obálce.