Zánik firmy

V naší republice je spousta firem, které musí svádět konkurenční boj a udržet si své místo na trhu. Jestliže se to nepodaří, tak je nutné zařídit likvidaci.

Zánik firmy

Nevydělávající společnost

Každá firma má jistý výdělek a své místo na trhu, přičemž musíme brát ohled na to, že se vždy snažíme vydělat co nejvíce peněz. Finanční záležitost není jen tak jednoduchá, protože na ni hraje vliv opravdu mnoho věcí. Přeci jen ne vždy se nám finančně daří a počet zakázek není vždy stejný. Nejlepší je vést si kompletní účetnictví, abychom měli vždy k dispozici měsíčný přehled a celkové vyrovnání.

zlom grafu

Pokud se na něco budete chtít podívat zpětně, nebo mít přehled o tom, za co nejvíce utrácíte a kde se dá ušetřit. I přes správné zacházení s penězi bohužel může dojít k tomu, že celkové shrnutí bude v mínusových číslech. Nějakou dobu se to dá přežít, ale může nastat zlomový okamžik, kdy ani úspory nebudou stačit. Musíme se proto rozhodnout, jestli má cenu čekat na lepší časy a vzít si půjčku, nebo už to prostě nemá smysl. V takovém případě budeme muset zařídit likvidaci společnosti, abychom dále neztráceli finance.

Likvidace společnosti

Když už není cesty zpět, tak je nutné se postarat o zánik firmy, ale to není nic jednoduchého, protože podle zákonů musíte zařizovat veškeré potřebné záležitosti a papírování. Než oběhnete veškeré instituce a vyplníte potřebné formulář, tak to zabere poměrně dlouhou dobu. Zároveň není to vůbec příjemná záležitost, protože do chodu firmy jsme vrazili dost peněz a hlavně času, přičemž teď se s ní zase máme kompletně loučit.

cedule bankrot

Zároveň na druhou stranu si můžeme založit další společnost, takže rozhodně nezoufejte. Abyste nemuseli řešit tuto záležitost, tak ji za Vás vyřeší společnost zabývající se likvidací společnosti. Nejprve probíhá konzultace úplně zdarma, protože domluvit se na všem potřebném je základ. Taková služba trvá opravdu několik měsíců, protože se musí vše pečlivě zařídit, aby nezůstali žádné pozůstatky, které by se s Vámi mohli dlouho táhnout. Takto bude vše vymazáno z obchodního rejstříku.