Zútulnění domova adventním věncem

Vánoce už doslova buší na dveře. Rozhlížíme se po domácnosti, začínáme s poklízením nebo alespoň plánujeme co a kdy uklidíme. Nastolení pořádku je jen součástí všech činností, které nám pomohou vnést vánoční atmosféru mezi zdivo našeho obydlí.
adventní dekorace
Někteří sundavají z půdy vánoční světýlka, která budou v příštích týdnech osvětlovat okna. Jiní oprašují bedny dotažené ze sklepa s nejrůznějšími soškami sněhuláků. Spousta hospodyněk si dává záležet na prostorech, které mají na očích každý den. Ať to jsou komody v obývacím pokoji nebo přímo konferenční stolky. Těmto místům náleží ty nejvzácnější dekorace.
Jednou z ozdob zkrášlujících prostranství přístupná i návštěvám je adventní věnec. Právě bez něj si mnozí nedokážou příchod Vánoc ani představit.
Jaký zvolit?
Dnešní věnce nejsou jen o kulatosti a čtyřech červených svíčkách.
Musíme si rozmyslet, kde přesně bude věnec umístěn. Nepřítelem výrobků z přírodních materiálů, jakou jsou jehličí, je teplo. Musíme si uvědomit, že věnec bude našemu domácímu klima vystaven po dobu týdnů.
Do místnosti, která je vytápěná krbovými kamny nebo kde věnec bude na nábytku, který se nachází blízko radiátoru, volíme věnce z umělých materiálů. Dnešní trh nabízí spousty překvapení, které vdechnou vánoční kouzlo i do správně naaranžovaného keramického tácu. Ostatně 4 samostatně stojící svíčky působí na bílém podkladě dobře sami o sobě.
Tip: pokud chcete zachovat na táce přírodní prvek, který přežije místnost s teplotou atakující občas třicítku, jděte do svíček ze včelího vosku. Nejen že krásně voní a jsou darem přírody, navíc mají zdraví prospěšné účinky. A z estetického pohledu se také nemusíte bát. Výrobci nabízejí nejrůznější tvary andělíčků, válců s reliéfy betlému a mnoho dalších.
Netrápí-li Vás teplota prostoru, kam adventní věnec budete umisťovat, hurá na přírodní materiály. Vůně jehličí pohladí Vaši duši. Bodavé větvičky nejsou nicméně jedinou možností. Svíčky můžete dávat i na pokroucené holé větve nabarvené třeba do šeda.Tento příspěvek je sponzorován našimi partnery Wigs
bílý adventní věnec
Tip: vyrobte si svůj vlastní věnec podle svého gusta. Není nic lehčího než zakoupit hotový korpus, na který se buď tavící pistolí, nebo zeleným drátkem, přidělávají větvičky ideálně z jedličky. Samotné zdobení pak je také na vás. Možností je několik. Nasušte jablíčka, citrony. Kupte celou skořici nebo badyán. Máte radši něco modernějšího? Internet i kamenné obchody nabízí škálu kulatých, hranatých a lesklých i matných dekorací.
Zútulněte si domov a užívejte si v poklidu příchod Vánoc.