Antiperspirant nebo deodorant?


Léto je bezpochyby tady a kromě všeho pozitivního a skvělého k němu patří i ty nepříjemnější věci jako je například pocení. Nikdo nechce chodit po městě s kruhy potu pod paží a do toho nepříjemně zapáchat. V úvahu hned každého napadne použít nějaký přípravek, který pocení zabrání nebo alespoň eliminuje náš přirozený zápach.
oholené podpaží.jpg 
 Je ale lepší sáhnout po deodorantu nebo antiperspirantu?
 
Deodoranty jsou vyrobeny z antibakteriálních přísad nebo vonných složek, které po použití deodorantu mění přirozený odér potu na příjemnější nebo jej alespoň zanechají bez jakékoliv vůně. Neeliminuje se ovšem tvorba potu. Tyto produkty jsou vhodné hlavně pro lidi, kteří se nepotí vůbec nebo málo a chtějí hezky vonět.   
 
Antiperspirant je oproti deodorantu vyroben s účelem omezení tvorby potu v podpaží. Je tomu tak díky tomu, že obsahuje hliníkové soli, které zamezuj bakteriím na pokožce, aby se rozkládaly na jejich živné půdě (u potních žláz) a tím se snižuje tvorba zápachu. Navíc obsahují antiperspiranty stejně jako deodoranty vonné složky, takže příjemně voní. Antiperspiranty jsou vhodné pro lidi, kteří se běžně potí a chtějí tomu alespoň částečně zabránit.
pánské deodoranty.jpg 
Pokud však raději toužíte po přírodní cestě nezahrnující kosmetické produkty, která zamezí pocení se, existuje několik tipů, které mohou pomoct:
·         Při výběru oblečení volte látky z přírodních materiálů, které nejsou moc upnuté na tělo, ale naopak volné a vzdušnější.
·         Používejte sprchu každý den, může i dvakrát denně.
·         Holte se v podpaží. Sice to nezabrání pocení, ale rozhodně sníží zápach.
·         Pokuste se omezit pití alkoholu nebo kávy a vyhýbejte se velkému množství soli nebo ostrých kořeněných jídel.
·         Antiperspirant nebo deodorant používejte na suchou nejlépe čerstvě omytou pokožku. Zabráníte tak možnému podráždění kůže a špatnému účinku, kterého byste mohli dosáhnout, kdybyste je použili na pokožku, která je zpocená.
·         Jezte větší množství jídla v syrovém stavu.
·         Snažte se nenacházet se ve stresových situacích, které pocení rády přispívají.
·          Pijte přírodní bylinkové čaje, nejlépe ze šalvěje, jenž napomáhá stahování žláz vylučujících pot.