První výživa miminek

Když se vám narodí miminko, je vaší první starostí naučit se ho kojit. Se vším ostatním může pomoct tatínek, babička či dědeček, ale kojení, to je pochopitelně jen na mamince.

O důležitosti http://www.lucie-konigova.cz/rodice/jak-deti-nepripravit-o-pocit-hodnotnosti-a-dulezitosti/ kojení byla sepsána nejedna studie, ale i bez nich je všem jasné, že mezi maminkou a miminkem nemůže být užšího pouta, než je při kojení. Přes mateřské mléko se dostanou dítěti veškeré potřebné živiny pro první měsíce jeho vývoje. Je to nejen jídlo, ale zajišťuje i ochranu před nemocemi a velmi významně posiluje imunitní systém.

kojení

Až v době kolem 4 měsíců je ale vhodné začít s přikrmováním, a to většinou s prvními kašovitými polívkami nebo rozmixovaným ovocem. Mnoho nastávajících maminek a babiček ještě před narozením miminka zavařují jablečné pyré https://eshop.koldokol.cz, a připravují první dětské přesnídávky, zvlášť pokud mají vlastní zahradu a na ní pěstují vlastní ovoce.

kojení

K prvním přesnídávkám přidáváme první polévky či zeleninové kaše. Zásada bývá, že vše nové zkoušíme postupně, tak po týdnu, abychom vyloučili případné alergie a také abychom zbytečně nezatěžovali zažívání malého miminka.

Kojení není třeba se vzdávat, stále je přínosem jak pro dítě, tak je to pohodlné i pro matku, neboť není potřeba brávat sebou mimo domov lahvičky, sunar apod. Nicméně kolem jednoho roku věku dítěte už většinou s kojením přestáváme. Mnohé maminky kojí už jen v noci, spíše proto, aby se dítě v noci uklidnilo a opět usnulo. V tomhle věku dítě často bere kojení už jen jako možnost, jak k sobě maminku v noci přivolat a přinutit ji, aby s ním zůstala v posteli. Má-li vaše dítě více než rok, a pokud už byste rádi s kojením přestaly, ale dítě kojení, zvlášť v noci křikem vyžaduje, máte dvě možnosti. Buď ještě chvíli s kojením vydržet nebo vydržet pár uplakaných nocí a dítě jednoduše odstavit.