Kapitálový Santa Klaus

Ještě, než vyberete účet a peníze od babičky a vydáte se do velkého širokého světa investovat do miliardových projektů, zkuste nejdřív sami sebe vyzkoušet na něčem menším a v menším měřítku. Nemusíte se hned od začátku pouštět do miliardových obchodů, možná byste nejprve měli vyzkoušet svoji vlastní intuici.
 bankovky a žárovka

Když je třeba startupu

Malý projekt, parta nadšených lidí a skvělý nápad. TO vše je startup, který ale strádá jednu podstatnou věc – a to je kapitál. Samozřejmě, že většina mladých CEO si vezme nějaký pěkný úvěr nebo půjčku, ale přece jen je lepší, pokud ty peníze přijdou tak nějak hned a zaplatí se až dlouho potom. Investoři si ale docela dost vybírají, a ne každého projekt zaujme, i když se možná jedná o budoucího giganta v dané oblasti. Často se stávalo, že investoři odmítali začínající projekty, protože si mysleli, že to jsou největší hlouposti a poté se ukázalo, že udělali hroznou chybu. Vy, jako potencionální investor, si tady s částkami do 100 tisíc můžete vyzkoušet, jak vlastně odhadnout ty správné pracanty a co vlastně obnáší společnictví.
 znak dolaru

Právnické praktiky

Nejdříve vás samozřejmě budou chtít uvábit na nějaký pěkný vklad, kde bude hlavně emisní kurz dosti vychýlen, aby se co nejméně hnulo s podílem původních společníků – vy si však musíte stát tvrdě za svým, nenechat se zviklat na nějakých umíněných 5% podílu a pěkně jim to nandat. Vy totiž do společnosti můžete naprat spoustu peněz, ale pouze malá částka může být z toho označena jako podíl, zbytek jako vkladové ážio, které na podíl nemá vliv. Na jednu stranu je to ochrana společníků a jejich podílů, na druhé straně to brzdí investory, aby byli vtáhnuti do společnosti.
 barevné lístečky
Hlavní je číst mezi řádky a rozumět lidem. Rozpoznat dobrý nápad a hlavně něco, co bude vydělávat peníze. Jedině potom, až investujete do pár společností, ztratíte pár tisíc a vyděláte dalších pár tisíc, zjistíte, že možná to ani není váš šálek čaje – a možná ano, kdo ví.