Meteosenzitivita

Také na Vás působí změny počasí nepříjemně? Nebo se dokonce Vaše tělo chová jako meteostanice?
–         Když má začít pršet, ozývají se klouby.
–         Pokud se má změnit tlak, točí se hlava.
–         Bude silný vítr – přichází s ním nervozita.
pláč z bolesti
Jestliže jsou Vám tyto příznaky povědomé, pravděpodobně budete meteosenzitivní. Mohu Vás uklidnit – nejste v tom sami. Nemusíte se ale bát, že jde o nějako chorobu. Je to prostě jen přecitlivělost na počasí. Spolu s Vámi trpí sedmdesát pět procent lidstva. Je zajímavé, že nejvíce jsou touto nepříjemnou záležitostí postiženi lidé, kteří žijí ve městech. Podle vědců je to zcela logické. Městští lidé tráví většinu dne při umělém osvětlení, v dopravních prostředcích a v budovách, kde není přirozené klima. Proto ztrácí schopnost přizpůsobit se nastalé změně. Lidé, kteří pracují v přírodě, snášejí změny počasí lépe.
zamračená obloha

Záludné počasí

Něco jiného je to u lidí, kteří jsou skutečně nemocní. Ten, kdo má nemocné srdce, může dokonce při náhlém snížení teploty dostat i infarkt. Stejně nepříjemný je pokles teploty pro ty, kteří trpí vysokých krevním tlakem. Oběma skupinám se zužují cévy a tím se zhoršuje prokrvení orgánů.
·        Lidé, kteří mají nízký tlak, nemají v oblibě horké dny. Úlevu pocítí až s ochlazením.
·        Revmatici nevítají chladno a vlhko.
Ideální počasí pro všechny skupiny je mírně slunečno a bezvětří. A to je v případě, kdy přichází tlaková výše. Opačný stav, tlaková níže, nám může se zdravím docela zamávat. Nižší atmosférický tlak způsobuje zvýšení krevního tlaku. Pokud tlak poklesne příliš rychle, mohou se u citlivějších lidí objevit nepříjemné a celkem silné migrény. Dokonce se tato situace může projevit i na srdečním rytmu a přivolat infarkt nebo mrtvici. Žádná rada asi pro meteosenzitivní jedince není. Snad jen to, aby v případě změny, která je pro ně nežádoucí, spíše odpočívali a nepřepínali své síly.