S mobilním domem k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení, musí být dodatečně upraveny, kdy mají do jisté míry zateplené obvodové stěny a místo jednoduchých skel zde používáme dvojitá nebo dokonce trojitá skla. Ovšem pokud chceme mobilní dům používat k celoročnímu bydlení, je potřeba dalších úprav…
hala srubu.jpg

Typy mobilních domů
Mobilní domy můžeme v podstatě rozdělit do dvou rozdílných skupin. V prvním případě jsou to mobilní domy, které mají skutečnou nápravu i kola a je možné je kdykoliv zapřáhnout za auto a libovolně přemisťovat. Tento dům pak má přímo svůj specificky název – mobilheim. Do této kategorie můžeme také zařadit klasické karavany a obytné přívěsy.
Dalším typem mobilních domů, je dům, který se z velké části montuje přímo ve výrobních halách a k vám na zahradu už přijede zkompletizován a pouze se usadí pomocí jeřábu na základové patky či pasy. Na tento druh mobilního domu se však nahlíží jako na klasickou stavbu a proto jsou k ní potřeba veškeré náležitosti pro ohlášení stavby. K trvalému bydlení se spíše využívají mobilní domy, které jsou na první pohled nerozeznatelné od klasických dřevostaveb nebo zděných domů.
Mobilheim i k trvalému bydlení
Mezi hlavní průkopníky v tomto způsobu bydlení vede jednoznačně USA. USA se může pyšnit hned několika tisíci těchto domů, ve kterých žije přibližně 20 milionů obyvatel. Tento druh bydlení je také často spojovaný s chudší vrstvou obyvatel, kteří si nemohou dovolit drahé bydlení. Ovšem tato skutečnost nemusí být vždy pravidlem.
prapor u domu.jpg
Tento styl bydlení se stále častěji stává moderním trendem, kterému dává přednost stále více mladých lidí. Jedná se o zajímavý směr pro nemalou část amerického obyvatelstva a je jenom otázka času, kdy se tento styl bydlení dostane i do našich končin. Mobilheimy však nejsou pouze bydlením pro mladé , své příznivce nachází i v řadě postarších lidí.